Bookmaker betfair Bonus review by ArtBetting.co.uk

Bookmaker bet365 Bonus review by ArtBetting.co.uk

Germany bookmaker bet365.de review by ArtBetting.de

Bookmaker bet365 Bonus review by ArtBetting.gr

 

Etkinlik Detayları

 

GTU IEEE

2.BİLİM VE TEKNOLOJİ GÜNLERİ


5-6-7 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek olan “2. Bilim ve Teknoloji Günleri” Gebze Teknik Üniversitesi yerleşkesinde GTU IEEE Öğrenci Kolları öncülüğünde yapılacaktır. Geleneksel hale getirilmiş olan bu günler, her yıl farklı bir bilim insanına ithafen yapılıyor. Bu yıl yapılacak “2.Bilim ve Teknoloji Günleri” değerli bilim insanı Prof.Dr.Oktay SİNANOĞLU‘ na ithafen yapılacaktır.

2. Bilim ve Teknoloji Günleri; kendi alanında öncü birçok firmanın katılımıyla 3 gün boyunca yerleşkemizde gerçekleşecektir. Çekilişle 1 General Mobile Discovery Air, 3 iPAD tablet ve 10 Philips kulaklık verilecektir. Etkinlik boyunca 10 oturuma katılan kişilere katılım belgesi verilecektir.

Diğer Üniversitelerden katılım Formu: http://goo.gl/7BPnRv

Yer: GTU İşletme Konferansı Çayırova/Kocaeli

 

Tanıtım Videosu

 
 


 
 

Etkinlik Programı

 

ETKİNLİK PROGRAMI


 
program

 

Konuk Özgeçmişleri

 

KONUK ÖZGEÇMİŞLERİ


 
Bilal GençBİLAL GENÇ
MARKAFONİ
Zizigo CTO
1975 yılı Sivas doğumlu olan Bilal Genç; İstanbul Teknik Üniversitesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nden 1997 yılında mezun olmuştur. Standart Dışı Ulusal Haber Web Sitelerinin İçerik Analizi hakkında Yüksek Lisans çalışmaları bulunan Bilal Genç, 2011 – 1013 yılları arasında Bilkent Üniversitesi’nde İşletme bölümü üzerine yüksek lisans yapmıştır. 1997-1998 yılları arasında bilgi işlem sektöründe hizmet veren bir entegratör firmada sistem uzmanı olarak çeşitli altyapı projeleri gerçekleştirmiştir. 1998’de Demirbank T.A.Ş.’de uzman olarak başladığı görevine askerlik sebebiyle ara verdikten sonra, 2001 yılında HSBC Bank olarak ismi değişen kurumda tekrar göreve başlamış ve 2004 yılına kadar Bilgi Teknolojileri Operasyon Koordinatörlüğü’ne bağlı gruplarda çeşitli seviyelerde yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. 2004 yılında Ziraat Bankası’nın bilgi işlem iştiraki olan Fintek’e (Finansal Teknoloji Hizmetleri A.Ş.) sistem yönetiminden sorumlu müdür olarak atanan Bilal Genç, Türk Telekom A.Ş.’de Mayıs 2008 ve Şubat 2010 tarihleri arasında Bilgi Teknolojileri Direktörlüğü – Servis Yönetimi Grup Müdürü olarak görev yapmıştır. Daha sonrasında, aynı kurumda bulut bilişim, veri merkezleri yönetimi, OSS ve BSS sistemleri yönetimi ve BT güvenliği konularından sorumlu Teknoloji Sistemleri Yönetimi Direktörü olarak görevine devam etmiştir. Halen Markafoni, Misspera, Zizigo e-ticaret platformlarını bünyesinde bulunduran Naspers Group Türkiye de CTO olarak görev yapmaktadır


 
 

Burak-ErtaşBURAK ERTAŞ
SAHİBİNDEN.COM
CEO
İş hayatına 1987 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde okurken Odak Software’i kurarak başlayan Burak Ertaş, sonrasında telekomünikasyon yazılımları alanının önde gelen şirketlerinden Telsoft ve Telenity’de Genel Müdür Yardımcılığı dâhil birçok görevde bulundu.
Türkiye’nin en büyük operatörü olan Turkcell’deki kariyerine 2004’te Mapco Servis Yönetimi ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak başlayan Ertaş, 2009 yılı sonuna kadar Turkcell Ürün ve Servis Yönetimi Bölüm Başkanı olarak mesajlaşma, operatör, içerik ve bireysel servisler bölümlerini yönetti.
Burak Ertaş, 2009 yılı Aralık ayından bu yana Türkiye’nin en çok ziyaret edilen ilan ve alışveriş platformu olan sahibinden.com’un genel müdürü olarak görev yapıyor.
Koç Üniversitesi’nden İşletme Yüksek Lisans (MBA) derecesi de bulunan Ertaş, Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği görevini de sürdürüyor.


 
 

Cem KuralCEM KURAL
ARÇELİK
Türkiye Arge Direktörü
İş yaşamına 1992 yılında Testaş A.Ş.’de Araştırma Geliştirme Mühendisi olarak başlayan Kural, 1995 yılında Arçelik A.Ş.’de Araştırma Geliştirme Mühendisi olarak kariyerine devam etmiştir. 1999-2012 yılları arasında Arçelik A.Ş. Ar-ge’sinde çeşitli kademelerde yöneticilik yapan ve 2012 yılından beri Arçelik AŞ Ar-Ge Direktörü görevini sürdüren Kural, lisans eğitimini ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde 1992 yılında, Yüksek Lisans eğitimini aynı üniversite ve bölümde 1995 yılında tamamlamıştır.


 

dr gizem dönmezDR. GİZEM DÖNMEZ
Assistant Professor
“Alzheimerda Çığır Açan Buluş”
Dr. Gizem Dönmez, 2000 yılında ODTÜ Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümünden mezun olmuştur. Almanya’ nın Gottingen şehrinde Max-Planck Enstitüsü’nde yüksek lisans ve Doktora eğitimini tamamladıktan sonra, 2007 yılında Amerika’nın Boston şehrinde Massachusetts Institute of Technology (MIT)’de doktora sonrası çalışmalarına başlamıştır. Daha sonra 2011 yılında yine Boston şehrindeki Tufts Üniversitesi Tıp Fakültesinin Beyin bilimi bölümünde kendi laboratuvarını kurarak yardımcı doçent olarak göreve başlamıştır.Şimdi de ABD’deki Massachusetts Institute of Technology (MIT)’de doktora sonrası çalışmalarını sürdüren Gizem Dönmez, Alzheimer hastalarına umut olacak bir gelişmeye imza attı. Gizem Dönmez ve ABD’de çalışmalarını sürdüren araştırma ekibi, “Sirtuin” adlı bir proteinin Alzheimer hastalığının tedavisinde etkili olduğunu ortaya çıkarmalarının ardından yapılan açıklamada, fareler üzerinde yaptıkları deneyde ‘Sirtuin’ adı verilen maddeyi harekete geçirmenin Alzheimer’ı önlediğini, yok etmenin ise ters etki yaptığını kanıtladıklarını söylediler.


 

Enis-SonemelENİS SONEMEL
SİMENS
Healthcare Türkiye Direktörü
1980 İstanbul doğumlu olan Enis Sonemel, 1998 yılında VKV Koç Özel Lisesi’nden, 2002 yılında da Boğaziçi Üniversitesi Elektrik/Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Siemens Business Services ve Xerox Türkiye bünyesinde kurumsal satış departmanlarında çalıştıktan sonra Siemens Sağlık Türkiye’de 2005 yılında MR Sistemleri Ürün Yöneticisi görevini devraldı. Üç yıl sonra Siemens Sağlık Genel Merkezi’nde Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmak için Almanya’ya taşındı. Bu süre zarfında farklı satış ve pazarlama rolleri üstlenen Enis Sonemel, Siemens MR Avrupa Satış Direktörü pozisyonundan sonra 2011 yılı sonunda Türkiye Siemens’e geri döndü. 2013 Ekim’den bu yana Siemens Satış ve Pazarlama Müdürü olarak çalışmaya devam etmektedir.


 

FATIH ISBECER-resim1FATİH İŞBECER
MONİTİSE
Türkiye Genel Müdürü
1976 doğumlu Fatih İşbecer, 2000 senesinde henüz 24 yaşındayken kurduğu Pozitron şirketiyle Türkiye’de mobil çözümler alanında yeni bir dönem başlattı. Galatasaray Lisesi’ndeki eğitimine 1 yıl ara verip AFS öğrenci değişim programı ile gittiği ABD’de gördüğü teknoloji devriminden etkilenen İşbecer, 1997 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’ndeki sınıf arkadaşları ile birlikte web/internet tabanlı projeler ve çözümler üreten Pentagraph şirketini kurdu. 2000 yılında Pentagraph’tan ayrılarak kurduğu Pozitron, Ortadoğu ve Türkiye’de bankalar, telekomünikasyon ve e-ticaret girişimleri ile birlikte ilaç firmaları için yüksek güvenlikli çözümler üretti. Şubat 2014’te, mobil para alanında dünya liderleri arasında yer alan Monitise, Pozitron’u 100 milyon ABD doları karşılığında satın alarak bünyesine kattı.Fatih İşbecer, girişimcilik ve inovasyon alanındaki başarıları sayesinde 2007 yılında Endeavor’dan “Yılın Girişimcisi” ödülünü almasının yanı sıra 2010 yılında Washington’daki “Global Girişimcilik Zirvesi”ne ABD Başkanı Barack Obama tarafından davet edilerek uluslararası arenada da tanındı. Bugüne kadar MIT Sloan School ve Stanford GSB gibi dünyanın en seçkin okullarında konuşmalar yapan İşbecer, aynı zamanda Galata Business Angels ve TÜBİSAD yönetim kurulu üyesidir.


 

Güngör KaymakGÜNGÖR KAYMAK
HP
Genel Müdür
1961’de doğan Güngör Kaymak, METU Endüstri Mühendisliği mezunudur. İş kariyerine 1984’te, Arçelik’te Yatırım Planlama Proje Mühendisi olarak başladı. Auer ve Çerçelik’te çalıştıktan sonra, Güngör Kaymak 1989’da IBM’e katılarak 8 yıl boyunca farklı görevlerde bulundu. Güngor Kaymak 1997-2000 yılları arasında kamu sektöründe üretimden sorumlu Satış Direktörü olarak ve 2001-2002 yılları arasında SAP için Satış Direktörü olarak görev yaptı. 2002’de Sabancı Holding’e katıldı ve 2002’de BİMSA A.Ş. Genel Müdürü olarak atandı. 2004’te aynı zamanda Sabancı Telekomünikasyon A.Ş. Genel Müdürlüğü ve CIO’luğunu da üstlendi. Güngör Kaymak Türk Bilişim Endüstrisi Derneği (TUBISAD) CIO ve Hizmetler Kurulu’nun Yönetim Kurulu Üyesi ve Yöneticisi ve Bilkent Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Departmanları Danışma Kurulu Üyesi’dir.Güngör Kaymak kariyerine HP Türkiye Genel Müdürü olarak devam etmektedir.


 

mehmet_hüsrevMEHMET HÜSREV
TSE
Deney ve Kalibrasyon Merkezi Başkanı
24.02.1968 tarihinde Rize’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini aynı ilde tamamladıktan sonra 1991 yılında Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi “Ziraat Mühendisliği” bölümünden mezun oldu. 1991 yılında Rize’de ticaretle ilgilendi. 1991-1992 yılında Rize’de Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Ortaöğretim kurumunda Ücretli Öğretmen olarak görev yaptı. 1992- 1993 yılında Rize’de Çaykur Çay fabrikasında Mühendis olarak görev yaptı. 1993 yılında İstanbul da TSE Belgelendirme Müdürlüğünde Mühendis unvanıyla göreve başladı. Daha sonra 1995-1997 yıllarında İstanbul’da TSE İthalat Müdürlüğünde Mühendis unvanıyla görevine devam etti. Aynı zamanda 1995- 1998 yılları arasında İstanbul Üniversitesinde Sosyoloji Bölümünde Yüksek Lisansını öğrenim gördü. 1998-2002 yıllarında Gebze’de TSE Kalite Kampüsü Hizmet Yeri Belgelendirme Müdürlüğünde Mühendis unvanıyla görev yaptı. 2002-2003 yıllarında İstanbul’da TSE Haydarpaşa İthalat Müdürlüğü’nde Müdür unvanıyla görev yaptı. 2003-2004 yıllarında Gebze’de TSE Kalite Kampüsünde Uzman olarak görev yaptı. 2004-2006 yılları arasında Gebze’de TSE Kalite Kampüsünde İnceleme Müdürü olarak görev yaptı. 2006-2009 yıllarında Gebze’de TSE Kalite Kampüsü’nde Kimya Laboratuvar Uzmanı olarak görev yaptı. 2010-2011 yıllarında Gebze’de TSE Kalite Kampüsü’nde Hizmet Belgelendirme Müdürü olarak görev yaptı. 2011 yılında TSE Deney ve Kalibrasyon Merkezi Başkanı ve Marmara Bölge Koordinatörü görevini sürdürmekte olan Hüsrev, evli ve bir çocuk babasıdır. Sosyal sorumluluk projelerinde sıkça yer alır, Mühendisler Birliği Yönetim Kurulu üyesi, Ziraat Mühendisleri Odası, Aydınlar Ocağı ve Fenerbahçe Spor Klübü ve birçok dernek üyesidir. Elginkan Vakfı ve Türk Loydu Vakfı’nda Mütevelli Heyetinde yer alan Hüsrev TürkLab Başkan vekilliği görevini de sürdürmektedir.


 
 

MustafaErgenResim2CopyMUSTAFA ERGEN
MİSONE 4G TEKNOLOJİLERİ
CEO
Mustafa Ergen, MiSONE CEO, Adj. Assoc. Professor Koç Üniversitesi – 1978 yılında Konya’da doğdu. İlköğrenimini Konya ve İzmir’de tamamladı. Üniversite sınavlarında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliğine birincilikle girdi, 4 üzerinden 4.0 ortalama ile üniversite birincisi olarak mezun oldu. Berkeley Üniversitesi Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimleri bölümünde kablosuz haberleşme üzerine yüksek lisans ve doktorasını tamamladı. Aynı okulun uluslararası çalışmalar bölümünden Silikon Vadisinden fayda sağlayan ülkeleri incelediği teziyle ikinci yüksek lisans derecesini aldı ve HAAS işletme okulundan teknoloji yönetimi programını bitirdi. Doktora sonrası National Semiconductor şirketinin [şimdi Texas Instruments] “fellow” ünvanıyla aynı üniversitede akıllı sensör ve ulaştırma teknolojileri üzerine araştırma laboratuvarı kurdu. 2005 yılında Silikon Vadisinde 4. Nesil (4G) haberleşme teknolojisi üzerine WiChorus şirketini en iyi risk yatırımcılarından yatırımlar alarak kurdu ve 2009 yılında şirket başarılı bir şekilde Tellabs şirketi [şimdi Coriant] tarafından iki yüz milyon dolara satın alındı. 2012 yılında doçent oldu. 2010 yılından beri kendi şirketlerinde, özel sektörde ve üniversitelerde çeşitli üst düzey görevler almaktadır. Yerli 3G, 4G, ve 5G çalışmalarında öncü olmuştur.


 

mustafa-tan-1024MUSTAFA TAN
OBSS
Ortak Yönetici
İTÜ Endüstri Mühendisliği mezunu. 2000 yılından bu yana başta Finans ve Telekom olmak üzere IT dünyasındaki çeşitli kurumsal yazılım geliştirme projelerinde yer aldı. 2008 yılından itibaren ise Apple ile başlayan akıllı telefon dünyasına girerek native mobil uygulama geliştirme projelerinde yer almaya başladı. 2012 yılından bu yana da kurucu ortak olarak OBSS Mobile’ın Genel Müdürlüğünü ve 2015′in başında kurulan OBSS Robotics’in de yöneticiliğini yapıyor.


 

Nail ÇilerNAİL ÇİLER
GEBZE TİCARET ODASI
Başkan
1959 yılında Malazgirt/Muş ta doğdu. İlköğretim ve lise hayatından sonra Matematik öğretmenliğini bitirdi. 1978–1979 öğretim yılında Gebze Lisesi´nde matematik öğretmenliğine başladı. 1983 yılında ise Gebze´nin ilk özel dershanesinde kurucu müdür olarak göreve başladı. 1986 yılında Kadıköy/İstanbul´da özel bir dershanede göreve başladı. 1988 yılında eğitim sektöründe ki görevine devam ederken Gözde Kırtasiye´yi kurarak ticaret hayatına atılmış oldu. 1993 yılında Gör-Tan Otomotiv adı altında Hyundai Bayiliğini açtı. 1994 yılında Gebze Ticaret Odası Meclis Üyesi oldu. 1999 yılında Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Seçildi. 2001 yılında Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi oldu. 2002 yılında Gör-Tan Plazayı hizmete açtı. 2005 yılında Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Seçildi. 2006 yılında ise halen yürütmekte olduğu Hyundai Bayileri Türkiye İş Geliştirme Konsey Başkanlığına seçildi. 23.02.2009 tarihinde yapılan seçimlerde, Odamız Yönetim Kurulu Başkanlığı´ na seçildi. Kalıcı olan işleri başarmayı hedefleyen mizacını, dürüst, ahlaklı ve kişilikli ticaret anlayışıyla bağdaştırıp her dönemde Gebze´ye hizmeti kendine vazife edinen Nail Çiler, evli ve iki çocuk babasıdır.


 

Oytun ErbaşYRD.DOÇ.OYTUN ERBAŞ
N BEYİN
“Aşkın Nörobiyolojisi”
1978 İzmir doğumlu olup, ihtisasını Ege Üniversitesi tıp fakültesinde yapmıştır. Aynı Üniversiteden yüksek lisansını tamamlayan Oytun Erbaş, yine Ege Üniversitesinde 2002-2006 yılları arasında Radyoloji dalı altında Araştırma Görevlisi olarak çalışmalarına devam etmiştir. Onun laboratuvar sevdası, bu sefer 2006-2012 yılları arasında tekrar aynı üniversitede farklı bir dalda –Fizyoloji- çalışmalarına devam etmesiyle sürmüştür. Tıpta uzmanlığını aynı üniversitenin Fizyoloji dalında 2012-2013 yılları arasında almıştır. Daha sonra yardımcı doçentliğini 2013-2015 yıllarında Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji alanında tamamlamış ve aynı üniversitenin Tıp Fakültesinin 2013-2014 yılları arasında Bölüm Başkanlığı görevini üstlenmiş, şimdi ise Bilim Üniversitesinde yardımcı doçent olarak görevine devam etmektedir. Akademik başarılarının yanı sıra Yrd. Doç. Dr. Oytun Erbaş ulusal alanda onlarca makalesi yayınlanmış, sayısız başarı ve ödüle layık görülmüştür. Ülkemizde ise TUS profesörü olarak adı tarihe geçmiş, neredeyse her TUS sınavında dereceye girerek bu alanda ne kadar azimli ve istikrarlı olduğunu bizlere göstermiştir.


 
 

royROY SİMKES
SKYATLAS
CTO
Kadir Has Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden 2008 de mezun oldu. 2010 da Boğaziçi Üniversitesi’nde yüksek lisansına başladı 2013‘te bitirdi. Bu sırada Turkcell Çalarken Dinlet, SanalPos, Turkcell Müzik gibi bir sürü projeye imzası attı. İş hayatına Kadir Has Üniversitesinde okurken Web Developer and Desinger olarak başlayan Roy Büyüksimkeşyan daha sonrasında, Software Developer olarak 2007 yıllından itibaren Parkyeri şirketinde çalışmaya başladı. Buradaki 2 yıllık serüvenden sonra 2009 yılında Lead Software Developer olarak Kartaca firmasında iş hayatına devam eden Roy Bey, 7 ay sonra Project Manager ünvanına sahip oldu. Kasım 2013 yılından bu yana SkyAtlas firmasında Software Developer Team Lead olarak Cloud IaaS teknolojisi geliştiricisidir.


 

sener-oktikPROF.DR. ŞENER OKTİK
ŞİŞE CAM
Araştırma ve Teknolojik Geliştirme Müdürü
1955 yılında Nevşehir’de doğan Prof. Dr. Şener Oktik, Ankara Üniversitesi’nden 1976 yılında “Fizikçi” ve 1977 yılında uygulamalı fizik alanında “Fizik Yüksek Mühendisi” olarak mezun oldu. 1982 yılında İngiltere’de Durham Üniversitesi, Uygulamalı Fizik ve Elektronik Bölümü’nden “Doktora” derecesini ve ardından 1986 yılında “Doçentlik” (Üniversitelerarası Kurul) ve 1995 yılında “Profesörlük” unvanlarını (Muğla Üniversitesi) aldı. Durham University (İngiltere), Lecce University (İtalya), Stuttgart University (Almanya), Selçuk and Muğla Universiteleri (Türkiye) gibi üniversitelerde öğretim üyesi ve araştırmacı/ kıdemli uzman araştırmacı/yönetici olarak görev yapan Prof. OKTİK , Endüstride BP Solar Sunbury Araştırma Laboratuvarlarında (İngiltere), Imperial Chemical Industries PLC (“ICI”), Paints Division Slough Araştırma Laboratuvarlarında, (İngiltere), Durham University Endüstriyel Araştırma Laboratuvarlarında (İngiltere), Anel Group (Türkiye), Arıkanlı Holding (Türkiye) gibi kuruluşlarda kıdemli uzman bilim adamı/teknolojist /üst düzey yönetici olarak çalıştı.
Muğla Üniversitesi’nde 1998-2002 yılları arasında Rektör Yardımcılığı ve 2002- 2010 yılları arasında Üçüncü ve Dördüncü Dönem Rektörlük görevlerini yürüten Prof. Dr. OKTİK, görev değişim dönemlerinde, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Mimarlık Fakültesi Dekan Vekillikleri görevlerinde bulundu. TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi Danışma Kurulu üyesi olarak 2003-2005 yıları arasında görev yapan Prof. OKTİK Avrupa Birliğine katılım sürecinin birinci ve tarihi toplantısına katılan delegasyonda Türk Yükseköğretimi temsil ederek Bilim Teknoloji (25) ve Eğitim Kültür (26) fasılları görüşmelerine katıldı. AB’ye katılım süreci içerisinde 2006 yılında başlayan “Yükseköğretim Yeterlilikler Çerçevesi” çalışmalarında başkan yardımcılığı (2007-2008), Avrupa Konseyi ülkelerinden yalnızca sekiz ülkenin temsil edildiği “Yeterlilikler Çerçevesi Koordinasyon Çalışma Grubu” nda görev (2007-2008) yaptı. Prof.Dr. Oktik, 2002-2010 yılları arasında Muğla Üniversitesi, Sıtkı Koçman Vakfı kurul üyeliği ve 2008- 2010 yıllarında Academia Mediterranean Vakfı Başkanlığını yürütmüştür.
01 Ocak 2012 yılında Şişecam Topluluğu Araştırma ve Teknolojik Geliştirme Başkanı olarak göreve başlayan Prof. Dr. OKTİK alanında sayıları yüzü aşan ulusal ve uluslararası makalenin ve iki adet dünya patentinin yazarı/ortak yazarıdır.
2009 yılında güneş enerjisi alanında yaptığı çalışmalardan dolayı “Euro Solar- Türkiye tarafından ve 2011 yılında ICCI tarafından ödüllendirilen Prof. OKTİK’e Fizik alanındaki çalışmaları nedeni ile Fizik derneği tarafından “2010 Fizik Onur Ödülü” verilmiştir.


 
 

sevgi övdürSEVGİ ÖVDÜR
ORACLE
HUB YÖNETİCİSİ
1972 yılında Bolu’da doğdu. Ege Üniversitesi – Ziraat Fakültesini 1993 yılında bitirdi, ardından İstanbul Üniversitesinde MBA programını tamamladı. 1995 yılında Exim A.Ş.’de başlayan Bilgi Teknolojileri alanındaki iş serüvenine, daha sonra IBM POS A.Ş.’de devam etti. 13 yıllık, satış, iş geliştirme, kanal ve proje yönetimi deneyimlerinin ardından, Eylül 2008’de “Partner HUB Yöneticisi” olarak Oracle Ailesine katıldı. Ocak 2009’da açılan Türkiye Partner HUB ekibinin kurulum, koordinasyon, geliştirme ve yönetiminden sorumlu oldu. Türkiye Partner HUB, vermiş olduğu tüm hizmetler ile, ECEMEA bölgesindeki toplam 7 HUB içindeki liderliğini ilk günden bu yana korumayı sürdürdü. İş geliştirme becerileri ve deneyimini, 2013′te Nijerya ve Kenya’da açılan yeni Partner HUB’lara aktaran Sevgi, tüm Oracle ürünleri üzerinde eğitimli ve uzman iş ortaklarının sayısını artırmak için, yerel ekip üyeleri ile, bölgede eğitim ve destek programları koordine etmeye başladı. Halen Türkiye, Kenya ve Nijerya’daki Partner HUB’ların liderliğini sürdürmeye devam etmektedir.


 

sinanoztimurSİNAN ÖZTİMUR
TURKCELL
Global Bilgi Kurum Mimarı
Bursa Fen Lisesinin ardından Boğaziçi Bilgisayar Programcılığından mezun. IT dünyasına 1997′de internet servis sağlayıcısı olan Escortnet’te çalışarak girdi ve 2007′de Turkcell Global Bilgi’de çalışmaya başlayıncaya kadar uzun süresi İşnet’te olmak üzere entegratör firmalarda network çözümleri üzerine çalıştı. Türkiye’deki birçok network altyapısının ilk kurulumlarında bulundu. Global Bilgi ile birlikte çağrı merkezi teknolojileri üzerine çalıştı ve hali hazırda Kurum Mimarı olarak çalışmakta. Sorumluluklarının başlıcaları süreç yönetimi ve it yönetişim, sistemlerin entegrasyonu ve uyumlu çalışması ile BT sürekliliği oluşturmakta.


 
 

Uzm. DrUZM. DR. KEREM DÜNDAR
N BEYİN
Ceo
“Beyin-Zihin-Sanal Dünya Bağımlılığı”
Gülhane Askeri Tıp Akademisinde tıp eğitimini tamamlayan Uz. Dr. Kerem DÜNDAR, mezuniyetinin ardından çeşitli sağlık kurumlarında yöneticilik, eğitmenlik, hekimlik yapmıştır. GATA Biyofizik branşında beyin araştırmaları üzerine doktorasını yaparak uzmanlığını tamamlamıştır. Elektrofizyolojik, streotaksik cerrahi yöntemlerle gerek deneysel, gerek psikiyatri ve nöroloji alanında klinik araştırmalarda bulunmuştur. Akupunktur, hipnoz gibi tamamlayıcı tıbbın pek çok alanı, aile terapisi, davranışsal terapi, hipnoterapi, cinsel terapi alanında trainer düzeyinde eğitim almış uygulamacı ve eğitmen olarak bu alanlarda çalışmıştır. Tıp eğitimi alanıyla ilgilenen Dr.Kerem 10 yılı aşkın süredir tıpta uzmanlık eğitimi, sınav hazırlığı alanında eğitmen, eğitim danışmanı, eğitmen eğitimi üzerine aktif çalışmıştır. Başarılı olma, etkin iletişim, performansı arttırma, zaman yönetimi, stres yönetimi alanı başta olmak üzere eğitim kalitesini arttırmaya odaklı, özgün hibrit eğitimler ile yaklaşık 20 bin kişiye eğitim ve danışmanlık vermiştir. Aynı zamanda işletme eğitimi de alan Dr. Kerem halen [n]beyinin yöneticiliğini ve eğitmenliğini sürdürmekte, tıp eğitimi ve sinirbilim alanında akademik faaliyetlerinin yanında, beyin temelli, eğitmen eğitimleri, yönetici danışmanlığı, nörofeedback ile beyin eğitimleri, bütünsel nöro danışmanlık faaliyetlerini sayesinde beynin kullanma klavuzunu yazmaya, bireylere ve kurumlara anlatmaya, öğretmeye devam etmektedir.


 

Volkan OzguzVOLKAN ÖZGÜZ
SABANCI ÜNİVERSİTESİ
Nanoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi Yöneticisi
Volkan H. Özgüz, 1974 yılında İstanbul Saint-Joseph Lisesi’nden mezun oldu. Lisans eğitimini, elektronik mühendisliği alanında, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde tamamladı. Bir süre İstanbul Teknik Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak çalıştı. Doktorasını, 1986 senesinde elektronik mühendisliği alanında North Carolina Devlet Üniversitesi’nden aldı. 1986’den 1987 yılına kadar North Carolina Üniversitesi’nde ve North Carolina Mikroelektronik Araştırma Merkezinde araştırmalarını sürdürdü. 1987-89 yılları arasında, Teletaş Ind. Inc’de “İleri İşlemler Departmanı”nın yöneticiliğini üstlendi. 1989’dan 1995 yılına kadar, Kaliforniya Üniversitesi, San Diego da öğretim üyesi olarak çalıştı. 1995-2010 arasında yılında NASDAQ ta kayıtlı Irvine Sensor Corp.’ta, “Senior Vice President”ve “Chief Technology Officer” olarak çalıştı. 2010 yılından beri kuruculuğunu da yaptığı Sabancı Üniversitesi Nanoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezinde Direktör olarak görev yapıyor. Dr. Özgüz yarıiletken teknolojileri, mikro ve nano elektronik alanlarında, optik baglantılı sistemlerde ve üç boyutlu entegrasyon konularında öncü araştırmalar yaptı. Özgüz pek çok üniversite, kamu kuruluşu ve ticari kurumla ortak çalışmalar yürüttü. Özgüz 8 yeni teknoloji firmasının kuruluşunda çalıştı ve yönetim kurullarında görev aldı. Özgüz’ün, akademik ve endüstriyel AR-GE merkezlerinin kurulması, yönetilmesi ve bu merkezler için kaynak geliştirilmesi konusunda deneyimi bulunuyor. Dr. Özgüz’ ün 30 dan fazla yayını , 90 dan fazla konferans bildirisi, 3 kitabı, 19 patenti ve çok sayıda patent başvurusu bulunmaktadır. Dr. Özgüz Uluslarası Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Birliği (IEEE) kıdemli (Senior) üyesidir. Dr. Özgüz, Avrupa Birliği Araştırma Direktörlüğü Nanoteknoloji-Malzeme-Üretim-Biyoteknoloji Program Komitesi ve Üst Çalışma Grubu, Avrupa Tümleşik Bilgi-İşlem ve Haberleşme (CHIST-ERA) bilim kurulu ve Avrupa Tümleşik Nanoteknoloji Teknoloji Yenileşim Platformu (NANOFUTURES) yönetim üyesidir.


 

Multimedya

 

MULTİMEDYA GALERİ

Video
Resim